Vse najpomembnejše informacije o epidemiji COVID19 Slovenske Škofovske Konference

Viri objav

Tekst v blogu je iz objav glasila V Materini šoli, glasila Bernardove družine. Izdaja: Cistercijanska opatija Stična, Stična 17, 1285, Ivančna gorica, Slovenija

ponedeljek, 17. junij 2019

FATIMA PO STOLETNICI Fatima, nadaljevanje Paray-le-Moniala

Kardinal Ceveteri, nadškof v Lizboni (Portugalska), je rekel: »Fatima je nadaljevanje, ali bolje rečeno, zaključek Paray-le-Moniala (Francija). Fatima združuje ti dve Srci, ki ju je sam Bog povezal pri odrešenjskem delu.«
Jezus in Marija sta nas odrešila s tako velikimi žrtvami: Kako je mogoče, da ne bi obžalovali svojih grehov in skušali zadoščevati za mnoge žalitve? Zaradi tega ima pobožnost do presvetega Srca, ki jo je Kristus naročil Marjeti Mariji v Paray-le-Monialu v 17. stoletju, in češčenje Marijinega brezmadežnega Srca, za kar je Devica prosila v Fatimi v 20. stoletju, zadoščevalni značaj …
Ljubezen Jezusa in Marije se razliva na vsakega izmed nas in je tako velika, da hočeta prebivati v našem srcu. Hočeta, da naše srce postane kot njuno, da bo gorelo v ljubezni do Boga in do naših bratov in sester. Jezusa lahko ljubimo samo po Marijinem brezmadežnem Srcu.
Michele Reboul, Brezmadežno spočetje, ključ obloka stvarjenja, str. 517.

Smisel Fatime: Molitev in žrtve za časno in večno srečo ljudi.

A) Glavni namen Fatime je reševanje ljudi za nebesa: Pri prvem Marijinem prikazanju v Fatimi je Marija vprašala pastirčke: »Ali se hočete darovati Bogu, da boste prenašali vse trpljenje, ki vam ga bo poslal, v zadoščenje za grehe, s katerimi ga ljudje žalijo, in kot prošnjo za spreobrnjenje grešnikov?«
Ko je Lucija v imenu vseh odgovorila pritrdilno, je Marija dejala:
»Morali boste veliko trpeti, toda Božja milost bo vaša moč.«
Fatimska Lucija poroča o pastirčku Frančišku: »V svoji bolezni je bil junaško potrpežljiv, nikoli ni zastokal ali potožil. Nekoč, tik pred smrtjo sem ga vprašala:
'Frančišek, ali zelo trpiš?'
'Da, toda vse trpim iz ljubezni do Jezusa in Marije.'«
Ko je bila Jacinta v bolnici, jo je obiskala Lucija in jo vprašala, ali zelo trpi. Jacinta je odgovorila:
»Trpim, da, a vse darujem za grešnike in v zadoščenje brezmadežnemu Marijinemu Srcu.«
Ko je z navdušenjem govorila o Jezusu in Mariji, je rekla:
»Tako rada trpim zanju, da bi jima ugajala. Rada imata tistega, ki trpi za spreobrnjenje grešnikov.«
V drugem delu Fatimske skrivnosti je Marija povedala: »Videli ste pekel, kamor gredo duše ubogih grešnikov. Da bi jih rešil, hoče Bog na svetu vpeljati pobožnost do mojega brezmadežnega Srca.« K temu spada tudi obhajanje petih prvih sobot na fatimski način. V tretji fatimski skrivnosti angel z desno roko kaže na zemljo in z močnim glasom kliče: Pokora, pokora, pokora!
Pri četrtem prikazanju 19. avgusta 1917 je Marija naročila: »Molite, veliko molite in delajte žrtve za grešnike. Veliko duš namreč gre v pekel, ker ni nikogar, ki bi se zanje žrtvoval in molil zanje!«
B) Drugi namen Fatime je prizadevanje za mir na svetu: »Molite vsak dan rožni venec, da boste izprosili svetu mir in konec vojne.« Pobožnost petih prvih sobot ima tudi ta namen.
C) Fatimsko sporočilo je več kakor le neka nova pobožnost. Papež Benedikt XVI. je ob obisku Portugalske in Fatime leta 2010 poudaril: »Sporočilo, odgovor Fatime, v bistvu ne meri na različne pobožne vaje, ampak na temeljni odgovor, to je stalno spreobračanje, pokora, molitev in tri Božje kreposti: vera, upanje in ljubezen.«
An

Ni komentarjev:

Objavite komentar