Vse najpomembnejše informacije o epidemiji COVID19 Slovenske Škofovske Konference

Viri objav

Tekst v blogu je iz objav glasila V Materini šoli, glasila Bernardove družine. Izdaja: Cistercijanska opatija Stična, Stična 17, 1285, Ivančna gorica, Slovenija

nedelja, 7. marec 2021

Najbolj dovršeno praktično izpovedovanje krščanske vernosti

Srce Jezusovo je po besedah Pija XII. »Srce Božje osebe, to je učlovečene Besede, in nam zato predstavlja in tako rekoč nazorno postavlja pred oči vso ljubezen, s katero nas je Kristus ljubil in nas še sedaj ljubi. Prav zato je treba pripisovati češčenju Presvetega Srca tolik pomen in ga imeti za najbolj dovršeno praktično izpovedovanje krščanske vernosti« (št. 60).

Katekizem katoliške Cerkve, ki je izšel leta 1993, takole uči o Srcu Jezusovem: »Jezus nas je vse in vsakogar poznal in ljubil v času svojega življenja, svojega smrtnega boja in svojega trpljenja ter se daroval za vsakogar od nas: 'Božji Sin me je vzljubil in daroval zame sam sebe' (Gal 2,20). Ljubil je nas vse s človeškim srcem. Zaradi tega Jezusovo presveto Srce, prebodeno zaradi naših grehov in za naše zveličanje (prim. Jn 19,34), velja za prav posebno znamenje in simbol … tiste ljubezni, s katero Božji Odrešenik ljubi večnega Očeta in prav vse ljudi.«

Kardinal Joseph Ratzinger je imel leta 1981, ob 25-letnici okrožnice Pija XII. o češčenju Srca Jezusovega, na kongresu v čast Srcu Jezusovemu v Toulousu predavanje z naslovom Glejmo na prebodeno Srce! Med drugim je dejal: »V Srcu Jezusovem je pred nas postavljeno središče krščanstva.«

V Direktoriju za ljudske pobožnosti in bogoslužje, ki ga je izdala Kongregacija za bogoslužje in zakramente leta 2002 (CD 102), je zapisano: »Brez dvoma je bila in je še vedno pobožnost k Zveličarjevemu Srcu ena izmed najbolj razširjenih in priljubljenih oblik ljudske pobožnosti« (št. 166).

p. Anton

 

Ni komentarjev:

Objavite komentar