Vse najpomembnejše informacije o epidemiji COVID19 Slovenske Škofovske Konference

Viri objav

Tekst v blogu je iz objav glasila V Materini šoli, glasila Bernardove družine. Izdaja: Cistercijanska opatija Stična, Stična 17, 1285, Ivančna gorica, Slovenija

petek, 16. april 2021

MOLITEV POSVETITVE JMS (4) »Mati Marija, danes se izročim tvojemu brezmadežnemu Srcu.«

Kaj pomeni, če Devici Mariji zagotavljamo, da se ji »izročimo« (posvetimo)? To je odgovor naše ljubezni na poprejšnjo Marijino ljubezen do nas. Iz ljubezni se naši duhovni Materi popolnoma in nepreklicno podarimo. Tu ne gre samo za enkratno dejanje. Za stalno smo popolnoma Marijini. Vse življenje hočemo biti tesno povezani s svojo duhovno Materjo in po njej z njenim Sinom Jezusom Kristusom. »Srce te Matere,« pravi sv. Janez Vianney, »je ena sama ljubezen in usmiljenje«.

Glavni namen Marijinih prikazovanj v Fatimi je bil širjenje češčenja njenega brezmadežnega Srca, kar naj bi prispevalo k rešitvi človeštva. Marija je vidkinji Luciji leta 1917 naročila: »Jezus hoče s tvojim sodelovanjem doseči, da me bodo ljudje spoznali in ljubili. Na svetu hoče vpeljati češčenje mojega brezmadežnega Srca. Tistemu, ki se ga bo oklenil, obljubim zveličanje. Te duše bo Bog ljubil kakor cvetlice, s katerimi krasim njegov prestol.«

Mala Jacinta, ki jo je papež Frančišek skupaj z vidcem Frančiškom 13. maja 2017 prištel med svetnike, je pred smrtjo dejala Luciji: »Še malo, pa pojdem v nebesa! Ti boš ostala in boš ljudem povedala, da hoče Bog vpeljati na svetu češčenje Marijinega brezmadežnega Srca. Ko bo prišel čas za to, se ne skrij. Povej vsem ljudem, da nam Bog deli milosti po Marijinem brezmadežnem Srcu. Po njej naj prosijo za milosti, ker Srce Jezusovo hoče, da se ob njem časti Marijino brezmadežno Srce.«

Ko govorimo o Marijinem brezmadežnem Srcu, pri tem ne mislimo prvenstveno na Marijino telesno srce, ampak na Marijino osebo. Telesno srce je pri tem simbol njene čudovite ljubezni do Boga in do ljudi, simbol njenega bogatega notranjega duhovnega življenja. O Jezusovem in Marijinem Srcu govorimo zato, ker sta to ime zase v posebnem razodetju uporabljala Jezus in Marija in ker ga uporabljajo tudi papeži.

Papež Pij XII. je leta 1942, ob 25-letnici Marijinih prikazovanj v Fatimi, ves svet posvetil Marijinemu brezmadežnemu Srcu. Praznik Marijinega Srca je raztegnil na vso Cerkev. Danes ga obhajamo takoj za praznikom Srca Jezusovega.

Ko je leta 1997 naše župnije obiskala fatimska Marija romarica, smo se z veliko gorečnostjo posvetili njenemu brezmadežnemu Srcu. Prav tako so se številni posamezniki, družine in druga občestva po temeljiti pripravi izročili Marijinemu Srcu in se po njem posvetili Jezusovemu Srcu ob praznovanju dvatisočletnice Jezusovega rojstva. Fatimska Marija romarica nas je obiskala in spodbudila našo gorečnost tudi v letih 2008, 2016 in 2017. Nismo pa še dovolj izpolnili Marijinih in Jezusovih naročil, kot so: molitev, pokora, spreobrnjenje, zadostilna pobožnost prvih petkov in prvih sobot. Še vedno je treba v zvezi s tretjo fatimsko skrivnostjo uresničiti klic angela z ognjenim mečem 13. julija 1917: »Pokora, pokora, pokora!« Vse te naloge naj bi z Marijino in Jezusovo pomočjo uresničili v 21. stoletju.

p. Anton

 

Ni komentarjev:

Objavite komentar